Baza wiedzy

Laser Monalisa opis działania, wskazania do zabiegu

Laser Monalisa w konfiguracji V2LR

REWOLUCYJNE PODEJŚCIE DO SEKSUALNOŚCI KOBIET. Narządy płciowe,  jak  każdy  inny  organ  w  naszym  ciele,  ulegają  działaniu  czasu,  co  jest najbardziej odczuwalne w okresie menopauzy. Szczególny wpływ na  drogi rodne kobiety ma  zmniejszenie  produkcji  estrogenu.  Około 50% kobiet po menopauzie skarży  się  na typowe objawy atrofii narządów płciowych powodujące zmniejszenie doznań seksualnych i obniżenie jakości życia. Coraz więcej młodych, społecznie aktywnych kobiet zwraca się do specjalistów o pomoc w tym zakresie.

Firma  DEKA  opracowała  nowe  metody  walki  ze  związanymi  z  wiekiem  dolegliwościami okolic krocza: SmartXide2 to innowacyjny system laserowy CO2  przeznaczony do zabiegów modelowania  pochwy  i  sromu  (V2LR  -  Vulvo-Vaginal  Laser  Reshaping)  umożliwiający odmłodzenie tego rejonu ciała, zarówno w znaczeniu kosmetycznym, jak i funkcjonalnym.

Jest  to  rozwiązanie  dla  wszystkich  kobiet  pragnących  uniknąć  skutków  ubocznych farmakoterapii.

ATROFIA POCHWY: ZMIANY, KTÓRE OBNIŻAJĄ JAKOŚĆ ŻYCIA.

Zarówno naturalna jak i indukowana menopauza wywołuje zmiany w praktycznie każdym organie i układzie w ciele kobiety. Ustanie produkcji estrogenu w jajnikach powoduje atrofie narządów płciowych i jest przyczyną wielu dolegliwości, jak np. suchość pochwy, ból przy odbywaniu stosunku płciowego, podrażnienie objawiające się swędzeniem i pieczeniem.

Atrofia pochwy uwidacznia się kilka lat po rozpoczęciu procesu menopauzy. Badania wykazują, że związanie z nią zmiany i objawy występują u 50% kobiet po menopauzie, obniżając jakość ich życia, a w wielu przypadkach również jakość życia seksualnego.W okresie menopauzy aktywność fibroblastów znajdujących się w błonie śluzowej pochwy spada, co wpływa na obniżenie produkcji kolagenu i molekuł niezbędnych do utrzymania prawidłowej struktury macierzy, zapewniającej dobre nawodnienie tkanki łącznej. Błona śluzowa wysycha, jest gorzej odżywiona, a tym samym delikatniejsza i bardziej podatna na zakażenie drobnoustrojami chorobotwórczymi związanymi ze wzrostem pH.

MONALISA TOUCH™: KOLEJNY KROK W STRONĘ ZWIĘKSZENIA JAKOŚCI ŻYCIA KOBIETY.

Opierają się na szerokim doświadczeniu w dziedzinie odmładzania skóry, firma DEKA zbadała inne możliwości zastosowania terapii DOT, przeznaczonej do leczenia nie tylko w zakresie estetycznym ale i funkcjonalnym. Celem leczenia atrofii pochwy jest przywrócenie fizjologii narządów płciowych, ich prawidłowego funkcjonowania oraz złagodzenia objawów. W praktyce zabieg MonaLisa Touch™ wykonywany za pomocą innowacyjnego lasera CO2 emitującego impulsy D, umożliwia odmłodzenie błony śluzowej pochwy poprzez przywrócenie jej struktury do stanu sprzed menopauzy, co w znaczący sposób wspiera leczenie atrofii. Laser oddziałuje bezpośrednio na błonę śluzową ścianek pochwy stymulując metaboliczną aktywację fibroblastów. Aspekty ultrastrukturalne wykryte dzięki dogłębnym badaniom histologicznym, realizowanym we współpracy z Uniwersytetem w Pawii wykazały, że laser SmartXide2 V2LR aktywuje biosyntezę kolagenu oraz gromadzenie wody w macierzy zewnątrzkomórkowej. Odmłodzona błona śluzowa odzyskuje sprawność utraconą wraz z upływem czasu.